نخستین «شهر گردشگر» ایران کجاست

نخستین «شهر گردشگر» ایران کجاست
نخستین «شهر گردشگر» ایران کجاست
ایران مال ؛ نخستین شهر گردشگر ایران
شهر گردشگر ترکیبی معنادار از شهر و گردشگر است، شهر گردشگر یعنی نگرش متفاوت به داشته‌های ذاتی شهر، که به گفته معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مشخصات و مفاهیم شهر گردشگر به شهرداریهای تمام استانها ابلاغ شده است.
 
به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی به نقل تسنیم، نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری «شهر گردشگر» در مجموعه ایران مال با حضور علی اصغر مونسان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.
در افتتاح این مراسم - محمد محب‌خدایی - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: هفته دولت را به همه دولتمردان و مردم ایران تبریک می‌گوییم، امروز نقطه تحولی را در حوزه گردشگری کشور را شاهد هستیم.
وی ادامه داد: ما توانستیم شان و جایگاهی را که میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دارد به خوبی در کشور نشان دهیم، امروز شاهد هستیم که دولت و تمام استانداران در برنامه‌ریزی‌های کلان، شان گردشگری را لحاظ می‌کنند.
معاون گردشگری گفت: ما می‌توانیم با گردشگری اقتصادی پویا داشته باشیم، اگر امروز شاهد هستیم که 8700 میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی به گردشگری اختصاص یافته است باید از این فرصت استفاده کنیم.
محب‌خدایی اضافه کرد: امروز شاهد تحول در نگرش به حوزه گردشگری کشور هستیم، به این باور رسیدیم که می‌توانیم با برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری به اهداف گردشگری دست یافت ،ایران مال یکی از مکان‌هایی است که ارکان شهر گردشگر را در خود جای داده است.
محب‌خدایی افزود: شهر گردشگر، مکانی است که خود را برای میزبانی از میهمانان آماده کرده است، هدف ما این است که شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری فراهم کنیم، تمام انرژی و همت سازمان در جهت تسهیل و تسریع امورات سازمان و مشارکت بخش خصوصی است.
امیدواریم شهر گردشگر به یک برند تبدیل شود
همچنین علی اصغر مونسان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از نمایشگاه اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری، شهر گردشگر گفت: مشارکت حداکثری استانها در نمایشگاه شهر گردشگر مورد نظر ما بوده است.
وی تصریح کرد: مشخصات و مفاهیم شهر گردشگر به شهرداری های تمام استانها ابلاغ شده است، این مشخصه ها مربوط به زیرساخت ها و نحوه برخورد با گردشگران است که اگر شهری موفق به رعایت این مشخصه ها شود، گواهینامه شهر گردشگر را دریافت می کند.
مونسان اضافه کرد: حضور استانها با تمام توان و ظرفیتهای گردشگری در این نمایشگاه مورد نظر ما بوده است و امیدواریم شهر گردشگر به یک برند تبدیل شود.
معاون رئیس جمهوری گفت: این نمایشگاه در 22هزار متر فضای نمایشگاهی و با مشارکت شهرها و شهرداری ها برپا شده است.
ایران مال یک شهر گردشگر است
همچنین اثنی عشری - سخنگوی مجموعه ایران مال در این مراسم گفت: این نمایشگاه با همکاری و همراهی 31 استان کشور، شرکت ایران نوین و زحمات بسیار زیاد سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع‌دستی و گردشگری برپا شده است.
وی تصریح کرد: ایران مال یک شهر گردشگر است، تمثیلی از ایران در این مجموعه به نمایش درآمده، شهر گردشگر ترکیبی معنادار از شهر و گردشگر است، شهر گردشگر یعنی نگرش متفاوت به داشته‌های ذاتی شهر، ایران مال با ظرفیت پذیرایی از 80 میلیون ایرانی می‌تواند میزبان گردشگران بسیار زیادی باشد.
وی ادامه داد: اهتمام این دولت به موضوع گردشگری در اختصاص بیش از 8هزار میلیارد تسهیلات در این حوزه به درستی مشخص است، تمام این اقدامات نوید روزهای خوش برای حوزه گردشگری است.
 

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان