رفع مشروط ممنوعیت واردات مواد اولیه اولویت ۴

رفع مشروط ممنوعیت واردات مواد اولیه اولویت ۴
رفع مشروط ممنوعیت واردات مواد اولیه اولویت ۴

 

رفع مشروط ممنوعیت واردات مواد اولیه اولویت ۴

 

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز،دولت در تصمیم جدیدی، واردات مواد اولیه اولویت 4 را به شرط فرآوری و صادرات 100 درصدی محصول نهایی تولیدی، در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آزاده کرده است.

 در اطلاعیه‌ای که روی سامانه جامع تجارت به ثبت رسیده، آمده است: امکان ثبت‌سفارش مواد اولیه با اولویت کالایی۴، جهت فرآوری و صادرات ۱۰۰ درصد محصول نهایی برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم شده است. به این منظور کاربران باید اقدام به ثبت‌سفارش با کارت فعالیت بازرگانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کنند. در این میان، نوع کالای وارداتی برای این پرونده‌ها باید «مواد اولیه گروه ۴ به‌شرط صادرات ۱۰۰ درصد محصول نهایی» انتخاب شود.

تمام تعرفه‌های درج شده در پرونده برای این ثبت‌سفارش‌ها باید جزو مواد اولیه مورد نیاز واحد تولیدی و با اولویت کالایی ۴ باشد. تعرفه‌های درج شده در این ثبت‌سفارش‌ها با نیاز واحدهای تولیدی تطبیق داده شده و توسط سیستم کنترل می‌شود. واحدهای تولیدی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که از این امکان استفاده می‌کنند، باید پس از فرآوری محصول نهایی، اقدام به صادرات ۱۰۰ درصد محصول نهایی کنند. همچنین، فهرست واحدهای تولیدی موضوع این اطلاعیه و تعرفه‌های مجاز هر واحد، توسط دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشخص شده‌ است.

 

منبع: کنفدراسیون صادرات ایران

تگها : تولیدکنندگان , مواد اولیه , واردات مواد اولیه , دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد , واحدهای تولیدی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان