اختتامیه‌ای برای اکسپو 2020

اختتامیه‌ای برای اکسپو 2020
اختتامیه‌ای برای اکسپو 2020

دنیای جدیدی که ساخته شد

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی درحالی به پایان رسید که بازدیدکنندگان از سراسر جهان در جشن 6 ماهه خلاقیت، نوآوری، پیشرفت و فرهنگ بشر به ساخت دنیایی جدید پرداختند. بازدیدکنندگان در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی از طریق هنرهای بصری، جلوه‌های صوتی، موسیقی، غذا، معماری پیشرو، میراث، فرهنگ و فناوری‌های مدرن بهترین‌ها را در 6 ماه گذشته تجربه کردند. امارات متحده عربی به عنوان میزبان، جوهر مهمان‌نوازی عربی را ارائه کرد و همان ابتدا با اختصاص یک غرفه به هر کشور شرکت‌کننده (که هر کدام داستان خاص خود را داشتند) گذشته، حال و آینده آن‌ها را به هم پیوند داد.

 

 

اکسپو به عنوان یک نمایشگاه بزرگ تجارت جهانی با وجود رکود اقتصادی جهان در 2 سال گذشته، بیش از 200 غرفه از جمله 192 غرفه متعلق به کشورهای شرکت‌کننده در خود جای داد. اکسپوی 2020 درحالی به پایان رسیده که بازدیدهای داخلی 128 درصد در 6 هفته آخر و بازدیدهای بین‌المللی 19 درصد افزایش یافت و این موضوع در درجه اول به لطف محبوبیت گذرنامه معتبر امارات حاصل شد. درغرفه‌های کشورهایی از جهان عرب از جمله مصر، مراکش، فلسطین، عربستان سعودی و امارات متحده عربی تعداد بازدیدهای مجازی اکسپو 2020 دبی به 145 میلیون رسید که به دلیل سرگرمی‌های متنوع موجود و همچنین پوشش گسترده اکسپو 2020 دبی بود. طرفداران بتمن در این نمایشگاه می‌توانستند با حل یک سری معماها در دنیای سایه‌دار بتمن غوطه‌ور شوند و گاتهام را نجات دهند! در حاشیه مراسم، مهمانان به غار بتمن برده و از آن‌ها دعوت می‌شد تا پیام‌های رمزگذاری‌شده را بشکنند و از مجموعه خصوصی بتمن با پوسترهای قابل جمع‌آوری، کالاهای رسمی فیلم و نسخه‌های ویژه کمیک، جایزه بگیرند. پیش خرید بلیت‌های این سری از بتمن که از سوم مارس در سینماها اکران شد، از طریقVOX Cinema) ) در دسترس بود. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانستند بلیت‌ها را از وب‌سایت و اپلیکیشن سینماهای (VOX) خریداری کنند.

 

 

روزهای خوشمزه

برای همه اهل غذا، اکسپو با (Time Out Dubai) همکاری کرد تا جوایز (Expo Eats) را به سبک خودش راه‌اندازی کرده و ذائقه‌ها را تحت کنترل بگیرد. جوایز (Expo Eats) بخشی از جشنواره غذای اکسپو 2020 بود که تا یکشنبه 31 مارس ادامه داشت و یک هفته رستوران، جشنواره باربیکیو و موارد دیگر برگزار می‌شد. جشنواره (BBQ) از 18 فوریه تا 6 مارس شکل گرفت. در بخشی از جشنواره غذای اکسپو، غرفه‌هایی از سرآشپزهای جهانی، مارک‌های بین‌المللی و محصولات مورد علاقه منطقه، همراه گروه‌های موسیقی زنده در تمام تعطیلات آخر هفته و فعالیت‌های کودکان به چشم می‌خورد. در ساعت 7 صبح روز 26 مارس، آخرین اجرای سه‌گانه اکسپو برگزار شد. بنابراین مردم می‌توانستند برای شرکت در یک دوی سرگرم کننده 3، 5 یا 10 کیلومتری آماده شوند و قیمت حضور در مراسم 25 تا 39 درهم بود. شرکت‌کنندگان سه بلیت یک روزه رایگان، یک تی‌شرت مسابقه، مدال و جوایز دیگر دریافت می‌کردند!

 

 

سایت اکسپو 2020 به زودی به «منطقه 2020» تغییر کاربری می‌دهد؛ یک جامعه مسکونی و اداری پایدار در مراحل مختلف. در یک فرآیند انتقال که از6 تا 9 ماه متغیر است، منطقه 2020 در واقع یک مرکز نوآوری است که ساکنان آن در اولین شهر تمام الکترونیکی امارات زندگی و کار خواهند کرد .اکسپو 2020 دارای بیش از200 هزار مترمربع فضای تجاری و مسکونی دارای گواهینامهLEED، به علاوه 45 هزار مترمربع فضای سبز بود. همه آنچه بازدیدکنندگان از دفاتر، پارک‌ها، خواربارفروشی‌ها، فروشگاه‌های خرده فروشی، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها نیاز داشتند، به سادگی با دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی یا سوار شدن بر اسکوترهای الکترونیکی در دسترس بود؛ آن هم در کم‌تر از 15 دقیقه! سه ساختمان از پنج ساختمان بلند اطراف الوصل پلازا طی 3 ماه به فضاهای اداری تبدیل خواهند شد و سپس کار روی مناطق موضوعی آغاز می‌شود. به دنبال آن واحدهای مسکونی قرار است تا پایان سال آماده شوند. جاذبه‌های اصلی سایت مانند آبشار و باغ در آسمان در طول بازسازی 9 ماهه برای بازدیدکنندگان باز خواهد بود. دبی با استفاده از 80 درصد از زیرساخت‌های نمایشگاه برای آینده، نمونه‌ای بی‌سابقه برای نمایشگاه‌های جهانی آینده است. این حرکت نه تنها بر صنعت املاک و مستغلات، بلکه بر اقتصاد کلی تأثیر می گذارد زیرا به فعالیت‌های تجاری در مناطق نزدیک به سایت اکسپو رونق می‌بخشد. از اکتبر 2022، نمایشگاه جهانی درهای خود را برای ساکنان، مستاجران و کارگران باز می‌کند. این یک اکوسیستم تجاری مبتنی بر نوآوری است که از نوآوری دیجیتال و رفاه کلی پشتیبانی و در عین حال سبک زندگی متعادل‌تری را ترویج می‌کند.

 

منبع: .imagesretailme.com

تگها : خرده فروشی , اکسپویی 2020 , اکسپو 2020 دبی , ماهنامه تجارت طلایی , اکسپو ۲۰۲۰ , اکسپو دوبی , اکسپو , دبی , اسکوتر الکترونیکی , نمایشگاه املاک مستغلات , غذای اکسپو , نمایشگاه تجارت جهانی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان