افق کوروش با 29 پله رشد، چهلمین شرکت برتر ایران شد

افق کوروش با 29 پله رشد، چهلمین شرکت برتر ایران شد
افق کوروش با 29 پله رشد، چهلمین شرکت برتر ایران شد

کسب رتبه اول در فروش و بهره وری در گروه فروشگاههای زنجیره ای

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش با 29 پله رشد و کسب عنوان شرکتِ پیشرو ، رتبه چهلم را در بین  500 شرکت برتر ایران کسب کرد و برای دومین سال متوالی موفق شد که در گروه فروشگاه ها رتبه اول را از نظر شاخص "میزان فروش و بازده فروش" و  "شاخص بهره وری کل عوامل" از آنِ خود کند. 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی،شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، این شرکت در همایش شرکت های برتر ایران و بیست و یکمین سال رتبه بندی IMI-100 به عنوان "شرکت پیشرو" معرفی شد.

معیار اصلی در انتخاب فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به عنوان شرکت پیشرو،"تغییر رتبه فروش شرکت های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهارسال اخیر" است که وجود اطلاعات شرکت در رتبه بندی IMI-100 برای حداقل سه سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان ده نبودن شرکت، موجب کسب این جایگاه شد .
مطابق نتایج بیست و یکمین سال رتبه بندی IMI-100، شرکت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش ضمن کسب عنوان "شرکت پیشرو" توانست رتبه چهلم را در بین 500 شرکت بزرگ و برتر ایران کسب نماید. 

افق کوروش که در سال مالی 1395 با 16440.5 میلیارد فروش توانسته بود رتبه 69 را از منظر شاخص فروش کسب نماید، با 29 پله رشد و 29564.0 میلیارد ریال فروش در سال 1396 توانست رتبه چهلم را در بین 500 شرکت برتر ایران از آنِ خود کند
این شرکت برای دومین سال متوالی نیز موفق شد که در گروه فروشگاهها رتبه اول را از نظر شاخص "میزان فروش و بازده فروش بدست بیاورد و همچنین رتبه اول را در شاخص بهره وری کل عوامل (TFP) در صنعت و گروه فروشگاه ها به خود اختصاص دهد. 
لازم به ذکر است؛ همایش شرکت های برتر ایران با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی، مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر، مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران شرکت های برتر و بزرگ در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و از شرکت های برتر ایران تقدیر به عمل آمد. 

گفتنی است؛ از آنجایی که فروش مهم ترین خروجی نهایی یک شرکت تجاری است و روند فروش نتیجه تعامل بسیاری از عوامل کیفی و کمی، درونی و بیرونی شرکت را نشان می دهد و  ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت های بزرگ با فروش بالا میسر است، برای گزینش صد شرکت برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار گرفته است. در واقع انتخاب و رتبه بندی شرکت ها براساس شاخص حجم فروش از منطق اقتصادی و مدیریتی برخوردار است. فروش شرکت میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی نشان می دهد و هر چه بنگاهی تعامل بیشتری با سایر اجزاء اقتصاد داشته باشد، رونق و رکود آن اهمیت بیشتری می یابد.

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان