"اکومال" حامی برندهای با کیفیت ایرانی

"اکومال" حامی برندهای با کیفیت ایرانی

تـسهـیلات بزرگـترین مرکز خــرید کــرج به تـــولـیدات ملی
اکــومـال حـامی برنــدهای با کـیفیت ایرانی

فاز اول مجموعه اکومال روز 13 آبان ماه سال جاری در منطقه رزکان نو فردیس با حضور مقامات استانی افتتاح گردید و طی آن نخستین هایپراستار کرج فعالیت خود را آغاز نمود.
حال قرار است با شروع به کار شهربازی،پردیس سینمایی و مجموعه رستوران‌های اکومال این مجتمع در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع و در پنج طبقه به بهره برداری کامل برسد.
تحریم‌ها مانع نشد
بنابر اعلام پژمان طیار، مدیر راه‌اندازی «اکو مال»، تکمیل این مجتمع یک سال جلوتر از زمان بندی پروژه به انجام رسیده است و 65 درصد فروشگاه‌های آن فعال شده‌اند که باتوجه به نوسانات اقتصادی اخیر تکمیل آن در این زمان کار قابل توجهی است.
این در حالی است که برخی تفاهمات صورت گرفته با برندهای خارجی به دلیل تحریم‌های ظالمانه و یک طرفه علیه ایران، به قرارداد منتهی نشد و به گفته مهندس طیار مجموعه با ارائه تسهیلاتی به تولیدکنندگان محصولات با کیفیت ایرانی و مشارکت در برندسازی، زمینه حضور آنان در اکومال فراهم شده است.
دوستدار محیط زیست
سازه اکومال با بهره‌گیری از مشاوره کارشناسان و فعالان محیط زیست، طراحی شده تا بالاترین استانداردهای یک سازه دوستدار محیط زیست را در خود داشته باشد. استفاده از نور طبیعی برای مشاعات و اصول مصرف بهینه انرژی از جمله تدابیری بوده که در طراحی این مجتمع تجاری مدنظر قرار گرفته است.
نمای آسمان در راهروها و همچنین احداث باغی در بام اکومال،  نیز با هدف پیوند بیشتر انسان و طبیعت انجام شده که از این حیث اکومال را از مجتمع‌های تجاری دیگر متمایز می‌کند.
تلاش برای ارتقای زیرساخت‌های استان البرز
حسین بوعلی مدیرعامل شرکت «صنا اوج»، کارفرما و سرمایه‌گذار «اکومال» در مورد دلایل ساخت این مجتمع تجاری در کرج گفت: «از سال 1389 که مطالعات این پروژه آغاز شد، کرج به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های استان تهران مدنظر قرار گرفت که با وجود جمعیت زیاد، از زیرساخت‌های کمی بهره‌مند بود، بعد از مشخص شدن حوزه استان البرز، ضرورت ارتقای زیرساخت‌ها بیشتر هم احساس شد و از این‌رو ما جنوب کرج را که جمعیتی معادل 700 هزار نفر (در مناطق فردیس، محمدشهر و ...) در خود جای داده است، برای احداث اکومال در نظر گرفتیم.»
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری این پروژه تماما توسط بخش خصوصی انجام شده است، تصریح کرد که استانداران و مقامات محلی نیز در روند کار با مجموعه اکو مال همکاری لازم را داشته‌اند.
فعالیت‌های فرهنگی؛ نخستین پردیس سینمایی کرج
اما اکو مال صرفا یک مجتمع فروشگاهی نیست، قرار است در فاز دوم و نهایی این پروژه که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد، مجموعه پردیس سینمایی، سالن همایش و کنسرت‌ها و همچنین شهربازی مشاغل نیز برای کودکان افتتاح شوند.
مهندس بوعلی در این باره می‌گوید: «ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی یکی از وظایف ذاتی چنین مجتمع‌هایی است. از این رو قرار است پردیس سینمایی اکو مال (یکی از بهترین سینماهای کرج) با 6 سالن نمایش و مجموعا 1050 صندلی به بهره‌برداری برسد. همچنین اولین سالن کنسرت در کرج با 470 صندلی در این مجموعه آماده افتتاح است که در مساحتی 400 متری طراحی شده و از جدیدترین سیستم صوتی، تصویری و نور در آن بهره گرفته‌ایم تا در سال آینده کرج میزبان چهره‌های مطرح موسیقی و همچنین ده‌ها همایش علمی و فرهنگی باشد.»
شهربازی مشاغل هم فرصتی برای کودکان فراهم می‌کند که به طور عملی و با آموزش از طریق بازی، آنان را با حرفه‌هایی که ممکن است در آینده انتخاب کنند، آشنا می‌کند.
دعوت از صاحبان مشاغل
مدیران اکو مال همچنان امیدوارند تولیدکنندگان و تجار ایرانی از ظرفیت‌‌های این مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی بهره بگیرند.
فضای تجاری مجموعه این امکان را به صنوف و صاحبان مشاغل مختلف می‌دهد که از بازار متنوع و پرکششی که ایجاد شده، استفاده کنند.

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان