به مناسبت پنجمین سالروز تأسیس شرکت اسپات

به مناسبت پنجمین سالروز تأسیس شرکت اسپات
به مناسبت پنجمین سالروز تأسیس شرکت اسپات

 شرکت اسپات که پاییز امسال پنجمین سالروز تأسیس خود را جشن گرفت، به عنوان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره ای و خرده‌فروشی‌ها سعی در ارائه تجهیزات مدرن همگام با فناوری روز دنیا دارد و در کنار ارائه خدمات مشاوره می‌تواند بخش عمده ای از نیاز مشتریان در این حوزه را مرتفع نماید. 

دنیای کسب و کارها همانند چند دهه قبل نیست. امروزه داشتن تجهیزات فروشگاهی مدرن و به روز به یکی از آیتم‌های بزرگ و مهم جهت جذب مشتریان تبدیل شده است. مشتریان امروز به دنبال بهترین، به روزترین و سریع‌ترین حالت ممکن برای رفع نیازهای خود هستند. از همین رو لازم است فروشگاه داران، به دنبال راه حل هایی همگام با تغییرات در رفتارهای مشتریان باشند، در غیر این صورت فروشگاه آنان با استانداردهای زندگی در عصر دیجیتال و تکنولوژی هم‌خوانی نخواهد داشت. در این مواقع معمولاً فروشگاه یا رستورانی که نتواند خود را به امکانات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری جدید مجهز کند، باید کم کم در انتظار باشد که از گود رقابت بازار بیرون رود. در این رشته مطالب قصد داریم با تمرکز بر اهمیت تجهیز و چیدمان درست فروشگاه ها، به معرفی انواع تجهیزات مدرن و کاربردی مورد استفاده در این زمینه بپردازیم.

 

شرکت اسپات که از سال 1395 و با نام رسمی سامان پویش تأمین آغاز به فعالیت نموده است، امسال در حالی پنجمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت که در مقایسه با سال های نخست فعالیت خود پیشرفت و توسعه قابل توجهی داشته است.

 

حوزه فعالیت این شرکت در ابتدا تأمین تجهیزات نگهدارنده فروشگاه های زنجیره‌ای بود که پس از مدتی با اضافه نمودن تجهیزات برودتی اعم از انواع یخچال و فریزر فروشـگاهی، توانست سـبد محصولی کاملی برای مشتریان خود فراهم نماید. مشتریان اسپات که از میان آن‌ها می توان به برندهای مطرحی همچون: مینو مارت، جانبو، دیلی مارکت، هایپراستار، شـهروند، رفاه، دیجی کالا، افق کوروش، گندم و ... اشاره نمود، در این مـدت از محصـولات متنوع اســپات برای تجـهیز فروشـگاه های خود استفاده نموده اند.

 

 

بهبود عملکرد مالی یکی از شاخص هایی است که می توان از آن برای ارزیابی توسعه یافتگی سازمان ها استفاده نمود. بنا به گزارش های مالی، شرکت اسپات در مدت پنج ساله فعالیت خود، با ایجاد راهکارهایی در حوزه های مختلف، توانسته روند رو به رشد خود را حفظ نموده و هر سال جایگاه مالی خود را بهبود بخشد. طبق ارزیابی های صورت گرفته سازمان مدیریت صنعتی ایران، شرکت اسپات در سال گذشته توانست با 73 پله صعود، رتبه خود را از جایگاه  308 به جایگاه 235 ارتقاء دهد.

 

در زمینه ظرفیت های تولیدی، اسپات در ابتدای کار فعالیت خود را با در اختیار داشتن3 سوله واقع در شهرک صنعتی شمس آباد آغاز و به تدریج تعداد آنها را افزایش داد. در ادامه به منظور تجمیع و افزایش فضای تولید، با انتقال کارخانه به شهرک صنعتی شکوهیه، تعداد این سوله ها به 8 عدد افزایش یافت که فضای صنعتی با مساحت 43000 مترمربع  و سایت های تولیدی با مساحت 25000 متر مربع را دربرمی گیرد.

تکمیل سـبد محصولات از جمله اهـدافی است که همواره مورد توجه شرکت اسپات بوده و در طی پنج سال گذشته توانسته تنوع قابل توجهی در زمینه انواع تجهیزات فروشگاهی ایجاد نماید. تنوع در محصولات این امکان را برای مشتری فراهم می نماید تا متناسب با شرایط محیطی و بودجه خود بتواند بهترین انتخاب را برای تجهیز فضا داشته باشد. در کنار توجه به این موضوع، ورود به  بازارهای جدید از دیگر حوزه هایی است که اسپات همواره توجه ویژه به آن داشته است. افزون بر این کیفیت محصولات اسپات همواره دارای اولویت بالایی بوده و به منظور کسب و افزایش رضایت مشتریان خدمات پس از فروش سراسری، پشتیبان آنها بوده است.

 

 

تغییر نوع کسب و کارها و ورود آنها به حوزه های انبار الکترونیک، اسپات را بر آن داشت تا انواع محصولات حوزه لجستیک و انبارداری را به تدریج به سبد محصولات  اسپات اضافه نموده و بازار این حوزه را گسترش دهد. تجهیز انواع انبار از جمله اهدافی است که در آینده نزدیک به آن دست خواهد یافت

تعداد پرسنل سازمان نیز به تبع افزایش حجم تولید، افزایش یافته به نحوی که از تعداد ... در ابتدای کار به تعداد 420 نفر در سال پنجم رسیده است. در حوزه مدیریت منابع انسانی، در شرکت اسپات از بدو تاسیس، همواره مساله آموزش همکاران به عنوان یکی از نیازهای اصلی سازمان و کسب و کار، مورد توجه ویژه مدیران ارشد مجموعه بوده است. با افزایش تعداد همکاران و تنوع سبد محصولات و همچنین استراتژی سازمان در جهت توسعه محصولات و بازارهای جدید، از سال 1399 واحد آموزش و توسعه به صورت تخصصی در واحد منابع انسانی شکل گرفت که از ابتدا استفاده از متدها و روش های جدید و مدرن جهت نیازسنجی آموزشی و نیز همچنین برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر این امکان برای پرسنل فراهم شده تا با ورود به سامانه جام دوره های آموزشی مورد نیاز خود را درخواست نمایند.

شرکت اسپات طی پنج سال گذشته با سرعت قابل توجهی موفق به رشد و توسعه شده که با برنامه ریزی های مدون قصد در حفظ این روند و بهبود آن دارد. چشم انداز اسپات چشم انداز شرکت اسپات تبدیل شدن به رهبر بازار در صنعت طراحی و تجهیز فروشگاه، تجهیز انبار، مشاوره و راه ¬اندازی فروشگاه و مشاوره صنعت فرانچایز در کشور و قرار گرفتن در زمره رهبران بازار در منطقه منات است.

 شرایط محیطی و بودجه خود بتواند بهترین انتخاب را برای تجهیز فضا داشته باشد. در کنار توجه به این موضوع، ورود به  بازارهای جدید از دیگر حوزه هایی است که اسپات همواره توجه ویژه به آن داشته است. افزون بر این کیفیت محصولات اسپات همواره دارای اولویت بالایی بوده و به منظور کسب و افزایش رضایت مشتریان خدمات پس از فروش سراسری، پشتیبان آن‌ها بوده است.

 

تغییر نوع کسب و کارها و ورود آنها به حوزه های انبار الکترونیک، اسپات را بر آن داشت تا انواع محصولات حوزه لجستیک و انبارداری را به تدریج به سبد محصولات  اسپات اضافه نموده و بازار این حوزه را گسترش دهد. تجـهیز انواع انبار از جمله اهـدافی اسـت که در آینده نزدیک به آن دست خواهد یافت. 

 

 

 

تعداد پرسنل سازمان نیز به تبع افزایش حجم تولید، افزایش یافته به نحوی که از تعداد 35 نفر در ابتدای کار به تعداد 450 نفر در سال پنجم رسیده است. در حوزه مدیریت منابع انسانی، در شرکت اسپات از ابتدای تاسیس، همواره مساله آموزش همکاران به عنوان یکی از نیازهای اصلی سازمان و کسب و کار، مورد توجه ویژه مدیران ارشد مجموعه بوده است. با افزایش تعداد همکاران و تنوع سبد محصولات و همچنین استراتژی سازمان در جهت توسعه محصولات و بازارهای جدید، از سال 1399 واحد آموزش و توسعه به صورت تخصصی در واحد منابع انسانی شکل گرفت که از ابتدا استفاده از متدها و روش های جدید و مدرن جهت نیازسنجی آموزشی و نیز همچنین برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر این امکان برای پرسنل فراهم شده تا با ورود به سامانه جام دوره های آموزشی مورد نیاز خود را درخواست نمایند.

 

شرکت اسپات طی پنج سال گذشته با سرعت قابل توجهی موفق به رشد و توسعه شده که با برنامه ریزی های مدون قصد در حفظ این روند و بهبود آن دارد.  چشم انداز شرکت اسپات تبدیل شدن به رهبر بازار در صنعت طراحی و تجهیز فروشگاه، تجهیز انبار، مشاوره و راه اندازی فروشگاه و مشاوره صنعت فرانچایز در کشور و قرار گرفتن در زمره رهبران بازار در منطقه منات است.

 

تگها : مراکز خرید , مرکز خرید , خرده فروشی , فروشگاه , ماهنامه تجارت طلایی , رفاه , اسپات , شرکت اسپات , شهروند , دیلی مارکت , تجهیزات فروشگاهی , جانبو , سامان پویش تامین , فروشگاه زنجیراه ای , سالگرد , سالروز پنج سالگی اسپات , انبار الکترونیک , مینومارت , یخچال فروشگاهی , گزارش مالی , ظرفیت های تولید

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان