تلاقی بازی و تجارت

تلاقی بازی و تجارت
تلاقی بازی و تجارت

لذت ببر، پول پارو کن

موبایل مارکتینگ یا بازاریابی موبایلی به تبلیغات چندکاناله و استراتژی بازاریابی دیجیتالی اشاره دارد که محصولات و خدمات یک کسب‌وکار را از طریق گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های تلفن همراه مخاطبان هدف، تبلیغ می‌کند.

بازاریابی موبایلی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال چند کانالی است که هدف آن دستیابی به مخاطبان هدف در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها یا سایر دستگاه‌های تلفن همراه است. در سال‌های اخیر، مشتریان و کاربران، توجه خود را به موبایل معطوف کرده‌اند. به همین دلیل موبایل مارکتینگ بیش ‌از پیش اهمیت پیدا کرده است .با پراکندگی تکنولوژی، بازاریابی هم پراکنده می‌شود و برای به‌دست‌آوردن و حفظ توجه خریداران بالقوه، محتوا باید استراتژیک و بسیار شخصی باشد. بازاریابی موبایلی این قدرت را دارد که ارزش برند شما و همچنین تقاضا برای محصولات شما را با ایجاد یک ارتباط قوی‌تر و در زمان واقعی بین شما و مشتریان‌تان افزایش دهد.

امروزه صنعت بازی، به‌دلیل علاقه بسیار زیاد مردم به بازی‌های رایانه‌ای به یکی از پرقدرت‌ترین صنعت‌ها در حوزه تکنولوژی و فناوری تبدیل شده است. کسب درآمد از طریق بازی به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است.

تبلیغات درون بازی موبایل یا موبایل مارکتینگ بر‌اساس بازی، به ‌قرار دادن تبلیغات در بازی‌های موبایلی اشاره دارد که در حین بازی ظاهر می‌شوند. فرمت این تبلیغات شامل بنرهای متنی ثابت یا متحرک، تبلیغات ویدیویی و صوتی است.

 

 

اگر می‌خواهید از بازی موبایل خود بر‌اساس موبایل مارکتینگ کسب درآمد کنید یا با مخاطبان خود در تعامل باشید، باید با قالب‌های تبلیغاتی بازی‌های موبایلی آشنا شوید. تبلیغات درون بازی یکی از بزر‌گ‌ترین روش‌های کسب درآمد از بازی‌های موبایل در سال ۲۰۲۱ است. این روش موبایل مارکتینگ یک ‌راه عالی برای ناشران بازی‌های موبایلی است تا از بازی‌های خود درآمد کسب کنند. با‌این‌‌حال، درآمد تبلیغات درون بازی به نوع قالب‌های تبلیغاتی بازی موبایلی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

یکی از محبوب‌ترین قالب‌های تبلیغاتی برای بازی‌های موبایلی در موبایل مارکتینگ، تبلیغات ویدیویی با پاداش است. نحوه عملکرد تبلیغات با پاداش، بسیار ساده است.

نه‌تنها تبلیغات ویدیویی با پاداش کمتر مزاحم هستند، بلکه در واقع برای بازیکنان هم مطلوب به نظر می‌رسند. با‌توجه‌به تحقیقات یک شرکت معتبر ۶۸ درصد از کاربران این قالب تبلیغاتی را دوست دارند. این قالب تبلیغاتی کمترین اختلال را ایجاد می‌کند و تنها ۲۴ درصد از بازیکنان تبلیغات پاداش را مختل می‌دانند.

تبلیغات بینابینی

تبلیغات بینابینی تبلیغات تمام صفحه‌ای هستند که کاربران می‌توانند پس از تماشای آنها برای مدت ‌زمان مشخصی از آنها صرف‌نظر کنند. این قالب تبلیغ بازی موبایلی در موبایل مارکتینگ می‌تواند ثابت یا تعاملی باشد. اول از همه، تعیین زمان مناسب برای نمایش تبلیغات بینابینی بسیار مهم است؛ به‌عنوان مثال، هیچ‌کس نمی‌خواهد در وسط بازی با یک تبلیغ بینابینی روبه‌رو شود. بهتر است زمانی که بازی به‌طور طبیعی متوقف می‌شود یا تغییر می‌کند، آنها را نشان دهید؛ به‌عنوان مثال، پس از پایان یک مرحله از بازی. به ‌این ‌ترتیب، تبلیغ مزاحم نیست و تجربه کاربر مثبت می‌ماند. این نوع تبلیغات می‌تواند ثابت باشد، اما می‌تواند شامل محتوای رسانه‌ای غنی مانند انیمیشن‌ها هم باشد. یکی از قالب‌های تبلیغاتی بازی‌های موبایلی که در سال ۲۰۲۲ به‌طور فزاینده‌ای محبوب خواهد شد، تبلیغات قابل بازی است. این قالب‌ها ترکیبی از تعامل و گیمیفیکیشن هستند .آنجا که کاربران از تبلیغات بی‌ربط و مزاحم خسته می‌شوند، تبلیغات قابل بازی به یک جایگزین عالی تبدیل می‌شوند. همان‌طور که از نام آن حدس می‌زنید، تبلیغات قابل بازی نوعی از تبلیغات هستند که کاربران می‌توانند مثل یک بازی در آنها شرکت کنند. این نوع روش موبایل مارکتینگ در بازی برای تبلیغ‌کنندگان یک راه بسیار عالی است، زیرا تبلیغات قابل بازی کاربران باکیفیت را هدف قرار می‌دهند که پس از دانلود برنامه همچنان به استفاده از آن ادامه می‌دهند.

 

 

شاخص قیمت مصرف‌کننده یک تبلیغ قابل بازی بسیار بالاتر از تبلیغات با پاداش یا بنر است. این خبر خوبی برای ناشران بازی‌های موبایلی است که می‌توانند از تبلیغات قابل بازی برای افزایش درآمد تبلیغات درون بازی خود استفاده کنند. این قالب رایج‌ترین تبلیغات بازی موبایل در موبایل مارکتینگ است. یک بنر تبلیغاتی به‌گونه‌ای قرار می‌گیرد که به نظر می‌رسد بخشی از جریان طبیعی بازی است. ناشران بازی‌های موبایل از آن به‌‌وفور استفاده می‌کنند؛ البته باید به‌گونه‌ای استراتژیک قرار گیرد که جریان بازی را مختل نکند یا بخش مهمی از بازی را تحت‌تأثیر قرار ندهد. معمولاً این به معنای قرار دادن تبلیغات در گوشه‌هاست؛ به‌ این ‌ترتیب، تبلیغات بنری مزاحم تجربه کاربر نمی‌شود. برخی از مزایای تبلیغات بنری در موبایل‌مارکتینگ هزینه پایین به‌ازای هر کلیک و تولید آسان آنهاست. بااین‌‌حال، نکته مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که محبوبیت تبلیغات بنری درحال کاهش است. مسئله این است که مردم اغلب روی تبلیغات بنری کلیک نمی‌کنند. این روش مبتنی بر این است که کاربران باید یک کار را برای دریافت پاداش انجام دهند. به‌ جای دریافت جایزه برای تماشای یک تبلیغ، کاربر باید یک نظرسنجی را پر کند، یک مینی بازی یا کار مشابهی را انجام دهد .اکثر گیمرهای موبایل برای بازی پولی نمی‌پردازند و همین موضوع باعث می‌شود تبلیغات به یک استراتژی کسب درآمد بسیار محبوب تبدیل شود .تبلیغات درون‌برنامه به همراه یک استراتژی مناسب در بازی‌های موبایل، می‌تواند میزان خرید را افزایش دهد. تبلیغات که بخشی از فرآیند اقتصادی درون بازی شما محسوب می‌شوند، مانند تبلیغات ویدیویی با پاداش، با جذابیت دادن به خرید درون‌برنامه‌ای، احتمال خرید به ‌وسیله کاربران را بالا می‌برند. تبلیغات موجود در بازی می‌توانند بهترین تجربه کاربری را ایجاد کنند. مثلاً در ازای تماشای تبلیغ یا تعامل با آن در نقاط خاصی از بازی به کاربر جایزه برای بازی بدهند. به این ترتیب، شما حتی وقتی بازی می‌کنید هم در واقع مشغول تجارت هستید.

منبع: college.tapsell

تگها : اقتصاد , خرده فروشی , کسب و کار , ماهنامه تجارت طلایی , تکنولوژی , گوشی هوشمند , خرید , فناوری , بازاریابی , تبلیغات , مارکتینگ , صنعت بازی , بازاریابی دیجیتالی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان