تلویزیون با برند ایرانی به بازار آمد

تلویزیون با برند ایرانی به بازار آمد
تلویزیون با برند ایرانی به بازار آمد

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، حسین مدرس خیابانی در حاشیه افتتاح خطوط تولید محصولات صوت و تصویر سام الکترونیک در جمع خبرنگاران گفت:کسانی که فکر می‌کردند اگر کالا‌های ایران را تامین نکنند ایران برای تامین مایحتاج و کالای خود دچار مشکل می‌شود امروز ببینند که اینگونه نشد.

وی افزود: افتتاح این طرح‌ها علاوه بر اینکه ارزش افزوده، تامین اشتغال و کاهش ارزبری دارد مهمترین اثر آن این است که دستمان جلوی خارجی‌ها دراز نیست. ضمن اینکه باید به این نتیجه رسیده باشیم که برای تامین نیاز‌های مان خیلی نباید محتاج اجابت درخواست از بیرون باشیم.

سرپرست وزارت صمت گفت: مادر سال جهش تولید چهار حوزه اساسی را باید دنبال کنیم که مهمترین آن تامین مواد اولیه کارخانجات به ویژه برای لوازم خانگی در تهیه مواد اولیه مانند ورق‌های فولادی است و برای تامین مواد اولیه خارجی آن‌ها هم باید حتماً ارز مورد نیاز را تأمین کنیم.

 مدرس خیابانی افزود: با وجود محدودیت‌های منابع ارزی، برای تامین مواد اولیه کارخانجات راه حل‌های متنوع ایجاد کردیم که مهمترین آن متصل کردن تامین مواد اولیه کارخانجات به صادرات کشور است تا از آن طریق تامین مواد اولیه شود.

وی ادامه داد: دومین موضوع برای جهش تولید، بازار‌های صادراتی است با بررسی‌هایی که ما کردیم مجموع تقاضای داخل کشور کشش تقاضای مازاد تولید را ندارد بنابراین اگر ما بخواهیم جهش تولید اتفاق بیفتد باید به سراغ بازار‌های صادراتی برویم که در این باره برنامه‌های متنوعی با اولویت 15 کشور همسایه داریم و به طور ویژه سازمان توسعه تجارت موظف است هم از نظر بازاریابی و هم از نظر تسهیل مراودات تجاری عمل کند.

مدرس خیابانی گفت: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم آقای رحمانی فضلی تکلیف مضاعفی برای استانداران مرزی قائل شدند، زیرا وقتی بیش از 60 درصد صادرات ما در کشور‌های همسایه متمرکز است پس طبیعی است که استان‌های مرزی در این باره نقش تعیین کننده‌ای دارند.

وی افزود: موضوع بعدی راجع به جهش تولید، نقدینگی است که تلاش می‌کنیم از همان تسهیلاتی که برای بخش صنعت و معدن قائل شدند سهم مان را جذب کنیم البته از راه‌های دیگری هم می‌خواهیم نقدینگی کارخانجات را تامین کنیم، زیرا کارخانجات نباید از لحاظ مواد اولیه و نقدینگی دچار مشکل شوند.

سرپرست وزارت صمت گفت: امسال بیش از آنکه به تولید کالا‌ها نیاز داشته باشیم به صادرات و اشتغال نیاز داریم اعتقادمان این است حرف اصلی جهش تولید، صادرات و ارزآوری کشور است.

مدرس خیابانی اضافه کرد: دیگر سیاست اصولی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تقویت و جهش تولید، داخلی سازی، کاهش و قطع وابستگی هاست که مجموع این رویکرد اگر کارکرد مناسبی داشته باشد حتماً جهش تولید اتفاق خواهد افتاد.

وی درباره تحریک تقاضا گفت: مشکل ما در تقاضای داخلی، سطح درآمد مردم است، کارت‌های یک میلیونی و دو میلیونی هم برای تحریک تقاضای داخلی مطرح شد البته این کارت‌ها برای تحریک تقاضای کالا‌های عمومی و مایحتاج و خوراک است، اما برای کالا‌هایی مانند تلویزیون و لوازم خانوادگی باید روش‌ها و تسهیلات دیگری قائل شویم.

مدرس خیابانی ادامه داد: سال‌های قبل، بعضی‌ها اعتقاد داشتند که سراغ برخی صنایع از نظر مزیت اقتصادی نباید برویم که صنایع الکترونیک و تلویزیون از جمله آن است، اما شرایط کشور به گونه‌ای است که حتماً باید هم سیاست توسعه صادرات از محل کالا‌هایی را که مزیت رقابتی داریم اتخاذ کنیم و همزمان سیاست جایگزینی واردات را انجام دهیم با وجود اینکه ممکن است مزیت رقابتی و تولیدی خیلی از کالا‌ها را نداشته باشیم، اما شرایط کشور ما و شرایط تحریمی و نوع مراودات تجاری ما ایجاب می‌کند که برای تامین همه نیاز‌های کشور تلاش کنیم حتی آنجا که احساس می‌کنیم مزیت کمتری داریم.

*سام الکترونیک در صدد تصاحب سهم سامسونگ از بازار ایران

موسوی مدیرعامل مجموعه تولیدکننده تلویزیون ایرانی سام الکترونیک هم گفت: با توجه به شرایط تحریم که در کشور به وجود آمد یک سال و نیم پیش برنامه ریزی کردیم و امروز توانستیم 26 نوع تلویزیون را با بهترین کیفیت و عمق داخلی سازی بسیار بالا به بازار عرضه کنیم یعنی توانستیم هم نیاز‌های مردم را با استاندارد و کیفیت بالا تامین کنیم.

وی افزود: در این مجموعه بیش از هزار نفر به صورت مستقیم و 30 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در حال فعالیت هستند البته داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم که محصولات دیگر مانند یخچال، لباسشویی و جاروبرقی هم وارد مدار تولید شود و سهم اشتغال زایی ما افزایش یابد.

همچنین محسنی بندپی استاندار تهران هم گفت: امروز در افتتاح خط تولید لوازم خانگی حضور پیدا کردیم که هم مورد نیاز کشور است و خلاقیت ویژه در آن دیده شده است.

وی افزود: یکی از الزاماتی که باید در سال 99 و در تحقق جهش تولید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغال موجود است در این راستا برای تامین سرمایه در گردش و منابع مالی مورد نیاز واحد‌های تولیدی استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برنامه‌های خوبی را با هماهنگی سازمان صمت استان تهران تدارک دیدیم تا به واحد‌های راکد، نیمه‌فعال و نیازمند مساعدت ویژه شود.

محسنی بندپی گفت: دو مولفه پنجره واحد و ایجاد دادگاه تجاری را برای بهبود فضای کسب و کار در دستور کار قرار دادیم تا مشکلات بنگاه‌های استان به حداقل برسد.
متخصصین و کارشناسان جوان کشورمان در گروه سام، پس از یکسال تحقیق و مذاکره با برترین تامین کنندگان قطعات و مواد اولیه بین المللی و با بهره گیری از تکنولوژی و تجربه بیش از دو دهه همکاری مستمر و موفق با متخصصین شریک تجاری کره ای خود، سرانجام در سال جهش تولید با تکیه بر توانمندی و دانش تولید شده، موفق به راه اندازی مجدد خطوط تولید تلویزیون سام الکترونیک با حفظ کیفیت و تنوع پیش از تحریم ها شدند.
شرکت سام الکترونیک در میانه دهه 70 در حالی پا به عرصه تولید گذاشت که عطش خرید نسل جدید محصولات تصویری با کیفیت بالای برندهای معتبر، مصرف کننده ایرانی را مشتاق خود کرده بود و بازار برای تامین نیاز روز افزون به هر روشی متوسل می شد که نتیجه آن خروج هنگفت ارز از کشور بدون هیچ ارزش افزوده ای بود. گروه سام، گام به گام مراحل تکمیل زنجیره تولید را با انتقال تکنولوژی و دانش از متخصصان کره ای به نیروهای ایرانی طی کرد تا جایی که سالها محصولات برترین برند الکترونیک دنیا را با همان کیفیت و تنوع بین المللی و همزمان با کره جنوبی در پایتخت ایران تولید کرد و بازار مصرف با اطمینان از کیفیت به آن اقبال نشان میداد. 
امروز به پشتوانه همین تخصص و تجربه خط تولید تلویزیون و مانیتور سام با سبد متنوع محصولات و با گسترده ترین شبکه توزیع و فروش در سطح کشور به بازار وارد می شود تا هم از جهت سخت افزاری هم نرم افزاری و هم جذابیت بصری سرسخت ترین رقیب برای محصولات خارجی موجود در بازار شود. برای اطمینان خاطر مصرف کنندگان به خدمات قابل اتکا، شرکت سام سرویس ارائه خدمات پس از فروش به محصولات سام الکترونیک را هم برعهده دارد.

 

منبع: تسنیم

تگها : جهش تولید , برند ایرانی , تلویزیون , سام الکترونیک

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان