رشد 6 درصدی فروش برند هوآوی در بحران کرونا

رشد 6 درصدی فروش برند هوآوی در بحران کرونا
رشد 6 درصدی فروش برند هوآوی در بحران کرونا

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، شیوع ویروس کرونا روی اکثر حوزه‌ها مانند اقتصاد، ارتباطات، گردشگری و... تاثیر منفی گذاشته و صنعت گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنا نیست. کاهش تقاضا برای خرید گوشی هوشمند باعث کاهش فروش اکثر شرکت‌های سازنده در فصل اول سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل شده است. اما در این میان هوآوی موفق شده رشد فروش داشته باشد.

موسسه Counterpoint همکاری گسترده‌ای با بیش از ۳۰۰ برند جهانی دارد و یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه تحلیل بازار و بررسی شرایط برندها محسوب می‌شود.

بر اساس تحقیقات منتشر شده این موسسه فروش گوشی‌های هوشمند ساخت کشور چین سقوط بی‌سابقه‌ ۲۲ درصدی را در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس Covid-۱۹ تجربه کرده است. آن هم در شرایطی که بسیاری از برندها مانند اپل و شیائومی تعداد قابل توجه‌ای از فروشگاه‌هایشان را تعطیل کردند و وضعیت بحرانی برای تامین گوشی‌های هوشمند در چین شده ایجاد شده است.

در این وضعیت هوآوی موفق شده در بازه ۳ ماهه ۶درصد رشد فروش داشته باشد تا فروش این برند به عدد ۲۸.۷ میلیون گوشی هوشمند برسد. این میزان فروش از مجموع فروش برندهای دوم و سوم این رده‌بندی یعنی ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) نیز بیشتر است.

در میان پنج برند برتر، شیائومی با کاهش ۳۵ درصدی بیشترین افت فروش را داشته و در مورد اپل نیز کاهش ۱ درصدی فروش تخمین زده می‌شود که بیشتر بر اساس میزان فروش گوشی‌های موجود برآورد شده است. در حالی که سایر شرکت ها با افت دو رقمی افت فروش مواجه شده‌اند.

شیوع گسترده ویروس کرونا تاثیر غیر قابل انکاری بر بازار گوشی هوشمند داشته و تهیه اجزا و قطعات گوشی را برای تولید نیز سخت کرده، این شرایط باعث بلاتکلیفی در بسیاری از بخش‌های این صنعت عظیم شده است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

تگها : اپل , کرونا ویروس , هوآوی , شیائومی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان