زیان 3100 میلیارد ریالی صنعت نمایشگاهی ازکرونا

زیان 3100 میلیارد ریالی صنعت نمایشگاهی ازکرونا
زیان 3100 میلیارد ریالی صنعت نمایشگاهی ازکرونا

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، «بهمن حسین‌زاده» ‌ گفت: سه هزار و ۳۰۰ نفر فعال حاضر در این صنعت به همراه ۴۵۰ شرکت غرفه‌ساز که هر یک شاغلان زیادی در مجموعه خود دارند، از شرایط یاد شده متضرر شده‌اند، همچنین از بین رفتن اشتغال‌زایی یک نفر به ازای هر ۴.۵ تا پنج مترمربع فضا با برگزاری هر نمایشگاه را باید به این آمارها اضافه کرد.

وی به اقدام‌های انجام شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: با تشکیل ستادی در این زمینه و با نظرخواهی از همه فعالان و انجمن‌های صنعت نمایشگاه، چهار پروتکل ویژه بازدیدکنندگان، غرفه‌سازان، مشارکت‌کنندگان و سایت‌داران تهیه و تدوین شد.

حسین‌زاده به برگزاری نمایشگاه تخصصی «جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا» در هفته گذشته اشاره کرد که با رعایت کامل پروتکل‌های ابلاغ شده وزارت بهداشت در فضایی افزون بر چهار هزار مترمربع برپا شد و در آن  محصولات و کالاهای مرتبط با پیشگیری، مبارزه و کنترل عفونی تولید داخل و نیز دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد و در معرض دید متخصصان قرار گرفت.

وی خاطرنشان‌کرد: ثبت نام آنلاین، اجازه ندادن به بازدیدکنندگان عمومی برای حضور در نمایشگاه و حضور متخصصان با دعوت از سوی شرکت‌ها، تقسیم‌بندی افراد برای حضور در نشست های رو در رو (B to B)، آموزش پرسنل حراست و هلال احمر مستقر در نمایشگاه، توزیع بسته‌های ضدعفونی‌کننده و اقلام مبارزه با کرونا بین شرکت‌کنندگان، حرکت افراد بر مبنای خطوط از پیش طراحی شده در نمایشگاه، لغو بلیت فروشی در ورودی نمایشگاه بین‌المللی، عبور از تونل مخصوص به منظور ضدعفونی افراد و هچنین مشخص شدن جایگاهی برای مصاحبه‌های خبرنگاران با مسوولان و شرکت‌کنندگان، از جمله تمهیدات اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد:‌ موارد و پروتکل‌های یاد شده در سایت شرکت، همچنین به سفرا و رایزنان اقتصادی سایر کشورها اطلاع‌رسانی شده است.  

با توجه به تجهیز نمایشگاه بین‌المللی تهران به دستگاه‌های ضدعفونی و تجهیزات مقابله با بیماری کرونا، قرار است از ۱۲ تیرماه همه نمایشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

 

منبع: ایرنا

تگها : نمایشگاه بین المللی , کرونا ویروس , نمایشگاه ایران ریتیل شو , صنعت نمایشگاه

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان