سرمایه‌گذاری قطر پترولیوم و اکسون موبایل در ال‌ان‌جی

سرمایه‌گذاری قطر پترولیوم و اکسون موبایل در ال‌ان‌جی
سرمایه‌گذاری قطر پترولیوم و اکسون موبایل در ال‌ان‌جی

سرمایه‌گذاری 10 میلیاردی قطر پترولیوم و اکسون موبایل در ال‌ان‌جی

شرکت‌های قطر پترولیوم و اکسون موبایل، سه‌شنبه شب اعلام کردند که برای توسعه کارخانه صادرات ال‌ان‌جی در تگزاس، در یک پروژه 10 میلیارد دلاری سرمایه‌گذای می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی به نقل از رویترز، شرکت‌های قطر پترولیوم و اکسون موبایل، سه‌شنبه شب اعلام کردند که در یک پروژه 10 میلیارد دلاری برای توسعه کارخانه صادرات ال‌ان‌جی در تگزاس، سرمایه‌گذای می‌کنند.
انتظار می‌رود عملیات ساخت‌ و ساز پروژه ال‌ان‌جی گلدن پَس، اوایل امسال در تگزاس آغاز شود.این پروژه قرار است پس از آغاز فعالیت خود در 2024 سالانه 16 میلیون تن ال‌ان‌جی تولید کند.
دارن وودز، مدیر اجرایی ارشد اکسون موبایل، در مورد تصمیم‌گیری نهایی این سرمایه‌گذاری گفت: گلدن پَس، منابع گاز مایع طبیعی را به شکلی مطمئن و با عرضه طولانی‌مدت، در بازار گاز جهانی افزایش می‌دهد، رشد داخلی را تقویت کرده و هزاران شغل به وجود می‌آورد.
وودز، مدیر اجرایی ارشد اکسون موبایل، و سعد الخابی، وزیر انرژی قطر، قرارداد این همکاری را در حضور وزیر انرژی آمریکا، ریک پری، امضا کردند.پری گفت: این توافق اثبات می‌کند که دو تولیدکننده برتر انرژی در جهان، می‌توانند به جای سرنگون کردن یکدیگر در بازار انرژی جهان، با یکدیگر همکاری کنند.

 

منبع: فصل اقتصاد

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان