ورود دو برند جدید لوازم خانگی

ورود دو برند جدید لوازم خانگی
ورود دو برند جدید لوازم خانگی

 

ورود دو برند جدید لوازم خانگی 

 

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، در آخرین آمار ارائه‌شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، تولید انواع لوازم خانگی بیش از ۸/ ۵ درصد رشد در ۷ ماه نخست سال را داشته است. این در صورتی است که تا ماه‌های آینده با وارد شدن تولیدات دو برند جدید لوازم خانگی بومی شده به بازار، علاوه بر اشباع بازار، کاهش قیمت نیز اتفاق خواهد افتاد.
مدتی پیش به دنبال اعمال یک طرفه تحریم‌های بین‌المللی به کشور، دو برند کره‌ای، به دلیل آنکه نتوانستند برای تولیدات خود قطعه وارد کشور کنند، از ادامه تولید خود انصراف دادند و از کشور خارج شدند. حالا بعد از مدتی طرف‌های ایرانی این برند‌ها با استفاده از امکانات و توانمندی‌های داخلی کشور تولیدشان را ازسر می‌گیرند.
عباس هاشمی، مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت درباره ورود دو برند جدید به بازار لوازم خانگی گفت: با توجه به افزایش دامنه تحریم‌ها که منجر به تعلیق همکاری دو شرکت کره‌ای با طرف‌های ایرانی برای تامین قطعات و مواد اولیه شد، طرف‌های ایرانی در جهت ادامه تولید خود منابع جدید و ثلث‌های جدید را پیش‌بینی کردند. وی با اشاره به سیاست وزارت صمت در حمایت از تولید داخل و ساخت داخل گفت: طرف‌های ایرانی دو شرکت کره‌ای با استفاده از توان و پتانسیل داخلی کشور توانستند در جهت بومی‌سازی صنعت لوازم خانگی قدم بردارند. وی اضافه کرد: طرف‌های ایرانی در ادامه تولیدات خود توانستند خوشبختانه با تامین قطعات مورد نیاز و با جایگزین کردن محصولات ایرانی به جای محصولات کره‌ای برند ملی را تولید و آن را تقویت کنند.
 
منبع: شاتا
تگها : تولید داخل , لوازم خانگی , تحریم‌های بین‌المللی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان