پیشرفت چشمگیر تولیدات داخل در نه ماه

پیشرفت چشمگیر تولیدات داخل در نه ماه
پیشرفت چشمگیر تولیدات داخل در نه ماه

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت از کارگاه‌های صنعتی، گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم و مردم استقبال کردند و مشارکت‌کنندگان خوب همکاری کردند.

وی افزود: برنامه‌ها خوب پیش‌رفته است و از حیث تأمین نقدینگی آمار تقریباً مثل سال گذشته است اما چون نوسانات ارزی وجود داشته در عمل کمتر از سال پیش تأمین صورت گرفته است.

وزیر صمت ادامه داد: خودروسازها بحث تولید داخل را جدی گرفتند و برنامه‌های متنوعی اجرا کردند و بخشی از قطعاتی که از خارج می‌آوردند را در داخل تولید کردند که قیمت تمام شده را پایین‌تر می‌آورد. و یکی دیگر هم کمک محدودی بود که از نظام بانکی انجام شده و در جای خود موثر بوده است.

رحمانی تاکید کرد: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته‌اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشأت گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: ما نه فقط برای امسال بلکه برای تولیدات خودرو تا سال آینده هم خواسته‌ایم که افزایش را شاهد باشیم و حتما عید و آخر سال نیز یکی از دوره‌هایی است که تقاضا بیشتر می‌شود و برای آن هم برنامه‌ریزی‌هایی را داریم.

وزیر صمت درباره میزان خسارات وارد شده به واحدهای صنعتی در سیل اخیر گفت: هنوز جمع‌بندی خسارات انجام نشده اما خوشبختانه فعلا خسارت جدی نبوده و برخی ورودی‌های شهرک‌های صنعتی آسیب دیده است که جبران می‌شود و برای خود سیل‌زده‌ها هم در نظر داریم که پتو و آب و اقلام ضروری را برای آنان ارسال کنیم که این کار در حال انجام است.

رحمانی تاکید کرد: ما به همه سازمان‌های تابعه و شرکت‌های بزرگ دستور مشارکت در رسیدگی به مشکلات سیل‌زدگان را ابلاغ کرده‌ایم. ما دیروز از شرکت مس کرمان اقلام ضروری را ارسال کردیم.

 

منبع: تسنیم

تگها : رونق تولید , تولید داخل , شهرک‌های صنعتی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان