پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان

پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان
پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان

 

 

پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان

 

عباس هاشمی مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اعلام کرد که اخذ شناسه کالا و شناسه رهگیری را برای تولیدکنندگان در راستای ایجاد یک شبکه موثر برای جلوگیری از قاچاق کالا در دستور کار داریم.

هاشمی افزود: بزرگ‌ترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است که برای جلوگیری از قاچاق، موضوع تخصیص کد شناسه کالا و شناسه رهگیری را با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار دادیم.

وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را نیز اخذ کنند، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق قطعا در کشور شکل خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت درخصوص تعمیق ساخت داخل نیز افزود: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است و در همین راستا میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت ورزیدند و میزان ساخت داخل آنها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در قالب قراردادها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تاسیسات (صنایع حرارتی – برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

وی درخصوص احیای برندهای تولیدی راکدی که مردم با آنها خاطره دارند، نیز تصریح کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد که در همین راستا برند آزمایش اکنون در حال برون سپاری محصولات خود است.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: در گرمسار کلنگ‌زنی ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با برند ارج شروع شده است که البته انتخاب محصول را نیز انجام داده‌اند و به دنبال تولید با این برند هستند.

 
منبع: شاتا
تگها : تولید داخل , قاچاق کالا , تولیدکنندگان , لوازم خانگی داخلی

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان