گزارش فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان مطرح کشور آلمان

گزارش فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان مطرح کشور آلمان
گزارش فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان مطرح کشور آلمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آلدی (Aldi)

آلدی اولین فروشگاه زنجیره‌ای تخفیف‌دار در کشور آلمان است. درصد زیادی از محصولات این فروشگاه تحت برند آلدی تولید شده و محصولات خارجی به‌صورت بسیار محدود در این فروشگاه‌ها وجود دارند.

 

 

کافلند (Kaufland)

کافلند یک برند‌هایپرمارکت زنجیره‌ای در کشور آلمان است. این فروشگاه‌ها گروه‌های کاملی از محصولات مختلف با برندهای گوناگون را در فروشگاه‌های خود ارائه می کنند.

 

 

 

اِدِکا (Edeka)

گروه ادکا بزرگ‌ترین شرکت فروشگاهی در آلمان است. این برند حدود چهارهزارو100 فروشگاه با متراژهای گوناگون از فروشگاه‌های غرفه‌ای تا‌ هایپرمارکت‌های بزرگ را اداره می‌کند. مدل‌های «nah» و «gut» به معنای نزدیک و خوب از جمله کوچک‌ترین فروشگاه‌ها هستند. مدل فروشگاه‌های ادکا اکتیو (Edeka active market) نسبتا بزرگ‌تر بوده و در محل‌های دورافتاده‌تر و روستاها واقع هستند. فروشگاه‌های «edeka neukaf» از فروشگاه‌های اکتیو بزرگ‌تر بوده و در حواشی شهر‌ها دایر هستند. در آخر می‌توان از فروشگاه‌های ‌هایپرمارکت به‌عنوان فروشگاه‌های واقع در نواحی مرکزی شهر‌ها نام برد.

 

 

نِتو (Netto)

فروشگاه‌های تخفیفی نِتو بیشتر در قسمت جنوبی و غربی کشور آلمان فعالیت دارند. این برند فروشگاهی ارتباطی با برند فروشگاه‌های زنجیره‌ای دانیش نِتو که در کشور آلمان فعالیت می‌کند ندارد.

این برند که زیرمجموعه «ادکا گروپ» است، اولین‌بار در سال 1984 برای مردم آلمان شناخته شد؛ وقتی درهای اولین فروشگاهش به روی مردم باز شد. نتو به مرور زمان گسترش یافت و هزارمین فروشگاهش در سال 2004 و چهارهزارمین فروشگاهش در سال 2009 افتتاح شد. در حال حاضر تقریبا در تمام آلمان، نام نتو بر سر زبان‌هاست.

 

 

لیدل (Lidl)

لیدل سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای آلمانی هستند که با 7000 شعبه در سراسر جهان از جمله کشور آمریکا پراکنده‌اند.

 

رِوه (Rewe)

رِوه یک برند سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در آلمان است. محصولات تولیدی آنها با برند «یا»(ja) به فروش می‌رسند.

 

 

 

پِنی‌مارکت (Penny market)

پنی‌مارکت یک برند سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای آلمانی است که دارای 5000 شعبه در سراسر اروپاست.

«پنی» در سراسر جهان 5 هزار و 550 شعبه رسمی ساخته و از وقتی سال 1973 توسط «لیبرند گروپ» تاسیس شد تاکنون مشتریان زیادی از سراسر دنیا جذب کرده است.از سال 1989 همزمان با تغییرات اقتصادی عمده در آلمان، «روه گروپ» به عنوان مالک و اسپانسر جدید «پنی» انتخاب شد و از آن زمان تاکنون سود سالانه این برند محبوب کاهش چشمگیری نداشته است. پنی در حال حاضر پس از آلمان در جمهوری چک دارای بیش‌ترین نمایندگی است. ایتالیا، اتریش، مجارستان و رومانی از این نظر در رتبه‌های بعدی جای دارند.

 

 

تگوت مارکت (Tegut market)

تگوت مارکت یک فروشگاه آلمانی محصولات روزانه است که بر تولید محصولات طبیعی و ارگانیک تمرکز داشته ولی طیف گسترده‌ای از محصولات غیرارگانیک را نیز ارائه می‌کند. فروشگاه‌های این برند علاوه‌بر محصولات تولیدی خود، محصولات گوناگون دیگر برند‌ها را نیز ارائه می‌کنند.

 

 

 

 

           جدول فروش و تعداد شعب برترین خرده‌فروشان کشور آلمان                                                                                                                        

گردش مالی محاسبه شده تا پایان سال 2019 و با واحد میلیون یورو است.
تگها : خرده فروشی , ماهنامه تجارت طلایی , آلدی , Aldi , Kaufland , کافلند , اِدِکا , Edeka , نِتو , Netto , لیدل , Lidl , رِوه , Rewe , پِنی‌مارکت , Penny market , تگوت مارکت , Tegut market , یورو

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان