«spinneys» برند همواره درحال رشد در خاورمیانه

«spinneys» برند همواره درحال رشد در خاورمیانه
«spinneys» برند همواره درحال رشد در خاورمیانه

«spinneys» از پیشروترین خرده‌فروشان مواد غذایی در امارات متحده عربی، قصد خود را برای ادامه عرضه اولیه عمومی  (IPO)و سهام عادی جهت تجارت در بازار مالی دبی اعلام کرده است.

«علی سعید جمعه آلبواردیم»، بنیانگذار و رئیس spinneys درباره عرضه اولیه سهام گفت: «پس از شروع داستان برندمان در دبی در اوایل دهه 60، مفتخریم گام مهم دیگری در مسیر خود برداریم. spinneys نام تجاری قدیمی با میراث قوی در امارات متحده عربی و متعهد به کیفیت است که درطول دهه‌ها تکامل یافته و به یکی از پیشروترین خرده‌فروشان مواد غذایی تازه متمرکز در کشور تبدیل شده است. برند ما نامی با جاه‌طلبی‌های بزرگ است که برای شکوفایی در جذاب‌ترین بازارهای شورای همکاری خلیج‌فارس تلاش می‌کند. عرضه سهام ما نشان‌دهنده فرصتی برای سرمایه‌گذاران است تا بخشی از مرحله بعدی رشدمان باشد. هیجان‌زده‌ایم که فصل جدیدی را آغاز کنیم و فرصت تازه خود را دریابیم.»

 

 

در زمان راه‌اندازی در دبی، spinneys به‌صورت محلی با نام تجاری «مرغ منجمد» شناخته می‌شد؛ تنها خرده‌فروشی که مرغ‌های منجمد را از طریق ون می‌فروخت. درطول دهه‌ها، این برند به‌شکل قابل‌توجهی تکامل یافته و شهرت خوبی در زمینه ارائه محصولات با کیفیت بالا و تازه، برتری عملیاتی و مشارکت فعال جامعه به دست آورده است.

آلبواردیم افزود: «ما طی سال‌ها کسب‌وکار خود را گسترش داده‌ایم تا فروشگاه‌هایی را در 75 نقطه امارات متحده عربی و عمان با تمرکز بر مواد غذایی تازه با کیفیت بالا و خدمات استثنایی به مشتریان اداره کنیم. برند ما در برخی از سرزنده‌ترین کشورهای منطقه حضور دارد و قصد داریم به سرمایه‌گذاری در اقتصاد کلان ادامه دهیم. رشد ثابتی داریم که از گسترش شبکه فروشگاهی، افزایش نفوذ آنلاین، عرضه برند خصوصی رو به رشد و زنجیره تامین یکپارچه نشأت گرفته است و این عوامل منجر به عملکرد مالی قوی با سابقه رشد مشابه می‌شوند. همان‌طور که گروه ما رشد می‌کند، هدف‌مان بی‌تغییر باقی می‌ماند؛ تغذیه سالم و الهام بخشیدن به جوامع برای داشتن زندگی بهتر.»

 

 

داستان یک برند

1961؛ spinneys، متعلق به علی آلبواردیم، فعالیت خود را در دبی آغاز کرد.

1962؛ اولین سوپرمارکت این برند در میدان النصر افتتاح شد.

2023؛ این برند- حالا مشهور- پلتفرم تجارت‌الکترونیکی خود را راه‌اندازی کرد که شامل برنامه‌های آنلاین اختصاصی و همچنین فروش بوده است. spinneys نخستین مفهوم جامع سلامتی منطقه را با همکاری داروخانه Aster به‌وجود آورد.

2024؛ spinneys امسال یک مفهوم نوآورانه غذاخوری و پلتفرم تجارت‌الکترونیک را معرفی خواهد کرد.

spinneys طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌دهد که به‌طور میانگین بیش از نیمی از آنها محصولات غذایی تازه هستند. این برند علاوه بر روابط خود با تامین‌کنندگان کلیدی استراتژیک، محصولاتش را باکیفیت بالا تولید می‌کند و با برچسب خصوصیWaitrose  در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

ابتکارات امنیت غذایی

«باشگاه کشاورزان spinneys» که متشکل از گروهی منتخب از کشاورزان محلی است، برای کمک به توسعه و پیروی از شیوه‌های کشاورزی پایدار با یکدیگر همکاری نزدیک دارند.

این برند در سال 2020، برنامه «انکوباتور کسب‌وکار محلی» را راه‌اندازی کرد و بر تعهدش به پرورش کارآفرینان مستقر در امارات متحده عربی، افزایش تولید محلی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی تاکید می‌کند. برنامه «مزرعه تا میز» به کودکان 7 تا 10 ساله در مورد نحوه تولید غذا در سطح محلی و بین‌المللی و چگونگی حفظ رژیم غذایی متعادل و پایدار آموزش می‌دهد.

رشد درآمد

در سال 2023 درآمد spinneys رشد کرد و حاشیه سود ناخالص آن از 40.2 درصد در سال 2021 به 42 درصد رسید. سود سال 2023، 254 میلیون درهم گزارش شد و 18.7 درصد نسبت به سال 2022 رشد داشت. درعین‌حال spinneys قصد دارد در سال 2027 مرکز تولید جدیدی در سیلیکون‌ولی دبی راه‌اندازی کند. همچنین هدف این برند افزایش مشارکت با بهبود منبع‌یابی و افزایش خودکفایی به‌وسیله برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری با قابلیت‌های تامین منابع در اروپاست.

منبع: Imagesretailme.com

تگها : خرده فروشی , سرمایه گذاری , کسب و کار , تجارت , ماهنامه تجارت طلایی , برند

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان