معرفی برترین جوایز کسب‌وکارها در دنیا

معرفی برترین جوایز کسب‌وکارها در دنیا
معرفی برترین جوایز کسب‌وکارها در دنیا

در این مطلب تعدادی از برترین جوایز کسب‌وکارها در دنیا را بررسی می‌کنیم.

 

در تمامی کشورها و در سطح جهانی جوایز مختلفی برای تقدیر از فعالان هر حوزه وجود دارد و کسب‌وکارها و کارآفرینان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در کشورهای گوناگون و همچنین در مقیاس بین‌المللی، جوایز متنوعی برای موفق‌ترین و بهترین شرکت‌ها درنظر گرفته می‌شود که در این مطلب بخشی از آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

در سطح جهانی، قاره‌ای و کشوری جوایز گوناگونی وجود دارد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلفی به شرکت‌ها اعطا می‌شود. این جوایز گاهی روی یک جنبه از کسب‌وکارها تمرکز دارند و گاهی اوقات چندین مؤلفه مثل کارآفرینی، سودآوری، مدیریت منابع انسانی، جلب رضایت مشتریان، نوآوری، رشد و توسعه و غیره را درنظر می‌گیرند.

 

سالانه هزاران شرکت نامزد دریافت جوایز مختلف می‌شوند، اما تنها بهترین شرکت‌ها می‌توانند این جوایز را به خانه ببرند. در ادامه شماری از این جوایز را با هم بررسی می‌کنیم.

 

 

جایزه Stevie Awards

جایزه Stevie Awards در هشت رشته توسط شرکتی با همین نام اهدا می‌شود. این جایزه اولین‌بار در سال 2002 در آمریکا تأسیس شد و در سال 2004 جنبه بین‌المللی پیدا کرد. ازجمله دسته‌بندی‌های این جایزه معتبر می‌توان به جایزه بهترین کسب‌وکار آمریکایی، بهترین کسب‌وکار آسیا-اقیانوسیه، بهترین کسب‌وکار خاورمیانه و بهترین کسب‌وکار بین‌المللی، بهترین کسب‌وکار از نظر خدمات مشتریان و فروش، جایزه زنان در کسب‌وکار، جایزه بهترین کارمندان در کسب‌وکار و اخیراً جایزه تعالی فناوری اشاره کرد.

داوران جایزه Stevie از بسیاری از مدیران، کارآفرینان، نوآوران و مدرسان کسب‌وکار از سراسر دنیا هستند. بیش از 1000 متخصص در سطح جهانی هرساله در فرایند انتخاب برندگان جایزه Stevie ایفای‌ نقش می‌کنند. تمام شرکت‌کنندگان و نامزدها نیز می‌توانند از نظرات همه داوران آگاه شوند.

سالانه بیش از 12 هزار شرکت از بیش از 70 کشور مختلف نامزد دریافت جوایز Stevie می‌شوند. اولین جوایز استیوی در آوریل 2003 در 48 رشته اهدا شد و گروهی از متخصصان ازجمله «ریچ کارلگارد»، دبیر مجله فوربز، «پیر سوبه»، نویسنده کسب‌وکار و «ریچارد کلیماسکی»، مدیر دانشکده مدیریت دانشگاه جورج میسون داوران آن بودند.

در گذشته شرکت‌هایی نظیر اپل، ایسر، فورد موتور، سامسونگ، Procter & Gamble و Roche Group برنده این جایزه شده بودند. حامیان جایزه Stevie شامل بزرگ‌ترین بازاریابان حوزه B2B، ناشران و مؤسسات دولتی هستند.

 

 

جایزه Malcolm Baldrige National Quality Award

این جایزه یکی از شناخته‌شده‌ترین جوایز در آمریکاست که در حوزه‌های کسب‌وکار، بهداشت، آموزش و بخش سازمان‌های غیرانتفاعی بهترین فعالان را برمی‌گزیند. این جایزه توسط مؤسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) آمریکا مدیریت می‌شود که بخشی از وزارت بازرگانی دولت این کشور است.

این جایزه در سال 1987 توسط کنگره آمریکا راه‌اندازی شد و کیفیت مدیریت در شرکت‌های آمریکایی را بررسی می‌کند. جایزه Malcolm Baldrige National Quality Award در شش رشته در ایالات‌متحده اهدا می‌شود. داوران این جایزه به مؤلفه‌هایی مثل استراتژی، رهبری، برخورد با مشتریان، وضعیت نیروی کار و خروجی عملکردهای کسب‌وکارها نگاه می‌کنند تا برندگان را برگزینند.

جایزه Ernst & Young Entrepreneur of the Year Award

این جایزه که با نام EY Entrepreneur Of The Year هم شناخته می‌شود، برنامه‌ای جهانی با قدمت نزدیک به 40 سال برای شناسایی برترین کارآفرینان دنیاست. این جایزه در نزدیک به 80 کشور و منطقه در سراسر دنیا فعال است و 58 برنامه را اجرا می‌کند.

این جایزه به رهبران شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف، از خرده‌فروشی و محصولات مصرفی گرفته تا فناوری، انرژی، شیمی و معدن، مواد خوراکی، املاک، خدمات مالی، رسانه و غیره اهدا می‌شود و ممکن است در یک سال بیش از یک نفر جایزه Ernst & Young Entrepreneur of the Year Award را دریافت کند. از سال 1986 تاکنون بیش از 10 هزار بنیان‌گذار، مدیرعامل و مدیر شرکت این جایزه را دریافت کرده‌اند. EY Entrepreneur Of The Year به‌طور میانگین سالانه به 400 نفر اهدا می‌شود.

 

 

جایزه Scale-Up Awards

این جایزه یکی از اولین و معدود جوایزی است که به‌طور خاص بر بحث توسعه و رشد شرکت‌ها تمرکز دارد. کسب‌وکارهایی که جایزه Scale-Up Awards را برنده می‌شوند، معمولاً شرکت‌های کارآفرین و درحال رشد هستند. این شرکت‌ها همچنین به جوامع خود و به‌طور کلی به سیاره زمین اهمیت زیادی می‌دهند.

 

 

جایزه Scale-Up Awards یکی از هیجان‌انگیزترین جوایز بریتانیاست که در فضایی پویا بهترین کسب‌وکارها را از نظر افزایش مقیاس و دستاوردهای تجاری معرفی می‌کند. سالانه صدها شرکت در این جایزه نامزد می‌شوند و صدها داور از بین این نامزدها، برترین شرکت‌ها را انتخاب می‌کنند.

جایزه Globee Business Awards

جایزه Globee که نام خود را از ترکیب دو کلمه Global و Business گرفته است، تأسیس شد تا سازمان‌های گوناگون با فعالیت‌های مختلف را ارزیابی و از بهترین‌ها تقدیر کند. این جوایز در 9 رشته ارائه می‌شود که شامل بهترین کسب‌وکار آمریکایی، بهترین تکریم مشتری، بهترین امنیت سایبری، بهترین فناوری اطلاعات، بهترین رهبری و غیره است.

 

جایزه Globee یک سکوی پویا و دائماً درحال تغییر است که می‌خواهد با ایجاد رقابت بین کسب‌وکارها برای آن‌ها الهام‌بخش باشد و به آن‌ها انگیزه دهد تا به‌سمت بهترین‌ها حرکت کنند.

جایزه The Lloyds Bank British Business Excellence Awards

این جایزه که یکی از جوایز بریتانیاست، به تقدیر از بهترین کسب‌وکارها درزمینه رعایت پایداری، تنوع، برابری و شرکت‌هایی می‌پردازد که از انتظارات فراتر عمل کرده‌اند و محدودیت‌ها را زیر پا گذاشته‌اند. این جایزه تمام بخش‌های صنعت شامل بخش‌های خصوصی، دولتی و خیریه‌ها را بررسی می‌کند.

 

 

منبع: دیجیاتو

 

تگها : کسب و کار , ماهنامه تجارت طلایی , ریتیل , مراسم جایزه برترین های خرده فروشی , جایزه سال خرده فروشی , استراتژی برند , جایزه

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان