برندهای ساعت هوشمند ۲۰ درصد رشد کردند

برندهای ساعت هوشمند ۲۰ درصد رشد کردند
برندهای ساعت هوشمند ۲۰ درصد رشد کردند

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، آمارها حاکی از آن است که بازارهای جهانی فروش برندهای ساعت هوشمند در سه ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۰ درصد رشد مواجه شده است

 کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس آمار و گزارش های جدیدی تهیه و منتشر کرده اند که نشان می دهد بازار فروش ساعتهای هوشمند در جهان در نخستین فصل سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه رو شده است.

طبق این گزارش که در وبسایت gsmarena نیز آمده است، برند اپل موفق شده است که ۷.۶ میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل واچ را در این بازه زمانی روانه بازارهای جهانی و با اختصاص ۵۵ درصد از سهم بازار این گجت هوشمند نخستین جایگاه برتر برند ساعتهای هوشمند در جهان را از آن خود کند.

بعد از آن نیز برند سامسونگ با فروش ۱.۹ میلیون دستگاه و گارمین با فروش ۱.۱ میلیون دستگاه به ترتیب در رتبه های دوم و سوم برترین برندهای ساعت های هوشمند جای گرفته اند.

این در حالی است که سهم برند سامسونگ از بازار ساعت‌های هوشمند تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در کره جنوبی در سه ماهه منتهی به مارس سال جاری میلادی از ۱۴.۹ درصد به ۱۳.۹ درصد کاهش یافته است.

در ادامه این گزارش کارشناسان و تحلیلگران فعال در این موسسه برآورد و اعلام کرده اند که بر خلاف رشد و عملکرد قدرتمند بازار ساعت های هوشمند در نخستین فصل سال ۲۰۲۰، انتظار می رود میزان فروش و عرضه این گجت های هوشمند به طور موقت در سه ماهه دوم سال کاهش یابد که البته در نیمه دوم سال احیا خواهد شد.

 

منبع: دنیای برند

تگها : ویروس کرونا , ساعت هوشمند , برندهای جهانی , گجت های هوشمند

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان