تقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید است

تقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید است
تقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید است

تقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید است

به گفته سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران: یکی از ابزار‌های اصلی برای رونق تولید و صادرات محصولات، تقویت نشان عالی تجاری است.
محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفته است: در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات متنوعی دست و پنجه نرم می‌کند یکی از ابزار‌های اصلی برای رونق تولید و صادرات محصولات بحث برند و نشان عالی تجاری است.
مودودی تصریح کرد: ایران که به لحاظ تولید ناخالص داخلی (GDP) هجدهمین کشور بزرگ جهان و به لحاظ ذخایر زیرزمینی و ظرفیت‌های گردشگری (اقلیمی، تاریخی، فرهنگی و مذهبی) جزو ۱۰ کشور مستعد برتر دنیاست ولی در سال ۲۰۱۸ در رتبه‌بندی کشورهای دنیا، جایگاه چهل و چهارم را اخذ کرد، علت این امر استفاده نامطلوب از ظرفیت تولید کشور و ضعف و غفلت از برندسازی بود.
 سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران  افزود: وقتی که صحبت از نشان تجاری می‌شود، کیفیت و سابقه این نشان‌ها ضروری است. در داخل کشور برند‌های خوبی داریم که از مسیر درست و اصولی، خودشان را در جامعه بین‌المللی معرفی کرده اند. اگر نتوانیم نشان‌های تجاری کشور را با توجه به تولیدات با کیفیت، فناوری بالا و قیمت رقابتی در سطح بازار‌های بین‌المللی معرفی کنیم، قطعا مشتریان خارجی برای استفاده از محصولات ایرانی اعتماد نمی‌کنند
آنطور که خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان از قول او نوشته است: در گذشته مرغوبیت کالا برای خریداران بسیار مهم بود و همه به دنبال کیفیت بهتر محصولات بودند، اما هم اکنون در کنار کیفیت‌، بحث ارتباط برقرار کردن نشان تجاری با مصرف‌کنندگان سردمدار تجارت شده است.
 سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در پایان گفت : در حال حاضر حدود ۹۷ درصد زعفران کل دنیا در ایران و با بهترین کیفیت تولید می‌شود، اما متاسفانه در جهان، کسی ایران را به عنوان نشان برتر صادراتی زعفران نمی‌شناسد، این ضعف برندسازی کشور را نشان می‌دهد که یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید  است.

تگها : تجارت ایران , برند سازی , رونق تولید , صادرات

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان