سبزافزار راهکار امن و پایدار

سبزافزار راهکار امن و پایدار
سبزافزار راهکار امن و پایدار

شرکت سبزافزار با ساختار کنونی و به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان از سال83 در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و تولید محصولات نرم‌افزاری فعالیت دارد. محصولات این شرکت در دو حوزه مهم هستند که این حوزه‌ها عبارت‌اند از: حوزه نظام‌های نوین مدیریتی و منابع انسانی که بیشتر برای سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و نیمه‌دولتی و همچنین شرکت‌های بزرگ صنعتی، بانکی و خدماتی کاربرد دارد. حوزه مهم دیگر این شرکت، صنعت خرده‌فروشی است که محصولات این حوزه برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای، هایپرمارکت‌ها و اصناف مختلف کاربرد دارد. این محصول سامانه جامع و یکپارچه‌ای است که کلیه فرآیندهای بازرگانی، مالی، خرید و فروش و منابع انسانی را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها مدیریت کرده و مکانیزه می‌کند. در این شماره گفت‌وگویی با مدیرعامل این شرکت ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

در ابتدا خودتان را معرفی کنید و از سوابق فعالیت در این حوزه برای مخاطبان ما بگویید؟

مجید کهن هستم، مدیرعامل و موسس شرکت سبزافزارآریا، از سال1380 با همراهی و همفکری چندی از دوستان برای ایجاد استارتاپی قوی در حوزه نرم‌افزار و رفع نیازهای سازمان‌ها و شرکت‌ها در اجرای عملیات تخصصی خود و باتوجه‌به دانش تخصصی و علاقه‌مندی‌های شخصی، شروع به تولید محصولات نرم‌افزاری مختلف کردیم.

شرکت «سبزافزارآریا» چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌کند و نرم‌افزارها در چند دسته ارائه می‌شوند؟

در ابتدای صحبتم به بخش‌بندی کلی محصولات سبزافزار آریا اشاره کردم و درباره بخش نرم‌افزارهای مدیریت مشارکتی یا نظام پیشنهادها توضیحاتی را به‌اختصار ارائه کردم؛ اما باتوجه‌به مخاطبان مجله‌ شما درخصوص حوزه دوم نرم‌افزارهای سبز، یعنی نرم‌افزار مدیریت یکپارچه فروشگاهی و مراکزخرید توضیحات تکمیلی‌تر و دسته‌بندی محصولات را به‌صورت کلی بیان می‌کنم. سبزافزار در صنعت خرده‌فروشی یا Retail برای فروشگاه‌های سطح بالا همچون فروشگاه‌های زنجیره‌ای، هایپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های چندمنظوره، رستوران‌های زنجیره‌ای و... سامانه جامع و یکپارچه فروشگاهی سبز (GPOS) را ارائه کرده و در حوزه اصناف متوسط و کوچک نیز سامانه فروشگاهی ابری را تولید و به بازار عرضه کرده است. سامانه جامع و یکپارچه فروشگاهی سبز شامل این زیرسیستم‌ها است: نرم‌افزار مدیریت بازرگانی (قراردادهای تامین‌کنندگان، مدیریت سفارش‌گذاری، مدیریت خرید و قیمت‌گذاری)، نرم‌افزار مدیریت مالی (مدیریت حسابداری، مدیریت خزانه‌داری، بهای تمام‌شده، صورت‌های مالی اساسی، کنترل بودجه)، صندوق فروشگاهی (Pos)، سامانه تحت وب باشگاه مشتریان، سامانه تحت وب مدیریت شعب (فروشگاه‌ها و انبارها)، سامانه تحت وب ارتباط با تامین‌کنندگان، سامانه تحت وب مدیریت مرسولات، سامانه تحت وب داشبورد مدیریتی (BI)، سامانه تحت وب منابع انسانی (سازمان و تشکیلات، احکام کارگزینی، حقوق و دستمزد). نرم‌افزار صندوق فروش ابری سبز می‌تواند با ERPهای مختلف همچون  SAP و  Dynamics Microsoft و دیگر سامانه‌ها یکپارچه شود و باتوجه‌به فناوری‌های پیشرفته به‌کاررفته در این راهکار، ارتباط هزاران صندوق فروش در شعب بسیار زیاد این سازمان‌ها را با هسته مرکزی ERPشان با سرعت، اطمینان و امنیت بالا تضمین کند. همچنین در زمینه مدیریت مراکزخرید همراه فعالان صنعت خرده‌فروشی است، سامانه تحت وب مدیریت یکپارچه مراکزخرید می‌تواند تمامی بخش‌های یک مرکزخرید را همچون امور قراردادهای خرید و اجاره و مشارکتی، شارژ واحدها، مدیریت هزینه‌ها، مالی، انبار و دیگر بخش‌ها را مدیریت کند.

 

 

به نظر می‌رسد امروز، تمام شرکت‌های فعال در صنعت خرده‌فروشی به نحوی دیتا و اطلاعات را جمع‌آوری کرده‌اند ولی گرفتن خروجی‌های مناسب و استخراج گزارش‌های تحلیلی که در تصمیم به آنها کمک کند همچنان نقطه‌ضعف محسوب می‌شود. آیا نرم‌افزار شما توان پاسخگویی به این نیاز را دارد؟

برای جمع‌آوری داده‌ها و تهیه گزارش‌های تحلیلی در صنعت خرده‌فروشی، باید از یک نرم‌افزار هوش تجاری  مناسب، باتوجه‌به نیازهای فروشگاه استفاده ‌شود. امکان استخراج داده‌ها به‌صورت زنده و نمایش آنها در گزارش‌ها و داشبوردها به‌صورت لحظه‌ای یکی از ویژگی‌های مهم برای جمع‌آوری و نمایش داده‌های جدید است.

نرم‌افزار هوش تجاری سبزافزار، قابلیت جمع‌آوری، تحلیل و نمایش داده‌ها را در قالب گزارش‌های قابل‌فهم و مفید برای تصمیم‌گیری فراهم می‌کند. این گزارش‌ها به‌صورت آماری، توصیفی، تحلیلی و پیش‌بینی خواهند بود. این نرم‌افزار قابلیت‌هایی مثل اتصال به منابع داده مختلف، امکان دریافت گزارش‌های تحلیلی تعاملی به‌صورت نمودارها، نقشه‌ها، جداول و دیگر مدل‌های گزارش‌های بصری، امکان استفاده از روش‌های تجزیه‌وتحلیل مشترک‌سازی‌شده و یکپارچه در کل مجموعه و اتصال به ابزارهای دیگر مانند روش‌های استخراج اطلاعات و یادگیری ماشینی را فراهم می‌کند.

از نظر شما، نفوذ شبکه‌های اجتماعی و گسترش پلتفرم‌های فروش آنلاین برای کسب‌وکار تهدید محسوب می‌شود یا فرصت؟

باتوجه‌به تحولات سریع در عصر دیجیتال، نفوذ شبکه‌های اجتماعی و گسترش پلتفرم‌های فروش آنلاین فرصت‌های جدیدی را برای کسب‌وکار به همراه داشته است. این تکنولوژی‌ها به کسب‌وکارها امکان می‌دهند تا به مخاطبان و مشتریان خود در سطح گسترده‌تری دسترسی داشته باشند و بازارهای جدید را به‌سادگی هدف بگیرند. علاوه‌براین، شبکه‌های اجتماعی با ارتباط مستقیم و تعاملی که با مشتریان برقرار می‌کند، به کسب‌وکارها امکان می‌دهند تا نظرات و بازخوردهای موثرتری در مورد محصولات و خدمات خود دریافت کند.

درعین‌حال، نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های فروش آنلاین می‌تواند تهدیدهایی را نیز به همراه داشته باشد؛ به‌عنوان‌مثال، وابستگی به شبکه‌ها و پلتفرم‌های خارجی می‌تواند به مخاطراتی مانند تغییرات در سیاست‌ها و افزایش هزینه‌ها در فروشگاه‌ها منجر شود.

درهرحال به‌طورکلی، می‌توان گفت که نفوذ شبکه‌های اجتماعی و گسترش پلتفرم‌های فروش آنلاین فرصت‌های بسیاری برای کسب‌وکارها به همراه دارد اما به استراتژی‌های دقیق و مدیریت مناسب نیاز دارد تا مزیت‌هایی که این فناوری‌ها ارائه می‌دهند به‌طور کامل بهره‌برداری و با تهدیدات آن مقابله شود.

باتوجه‌به مخاطبان نهایی صنعت که عموم مردم هستند، شما به‌عنوان یک شرکت نرم‌افزاری در جهت خلق ارزش برای مشتریان‌تان و در نتیجه مصرف‌کنندگان نهایی کالاها چه راهکاری ارائه کرده‌اید؟

مخاطبان نهایی فروشگاه‌ها نیز باتوجه‌به ابزار و امکانات طراحی‌شده در نرم‌افزار سبز، می‌توانند مزایای ویژه‌ای را دریافت و از آن بهره‌مند شوند. ازجمله این ابزار می‌توان به ابزار خرید و سفارش آنلاین محصولات موردنظر برای مشتریان، باشگاه مشتریان و کسب و خرج امتیازات، استفاده از انواع پروموشن‌های فروش و تخفیفاتی که توسط فروشگاه ارائه می‌شود، اجرای کیوست (self checkout) برای جلوگیری از ازدحام افراد درمقابل صندوق‌های خروجی و همچنین اطلاع‌رسانی‌های بسیار کارآمد و مفیدی که طی مراحل مختلف برای آنها ارائه می‌شود، اشاره کرد که ارزش‌های بسیاری را برای استفاده‌کننده نهایی فروشگاه‌ها ایجاد می‌کند.

باتوجه‌به بازار پررقابت امروز در صنعت خرده‌فروشی، نرم‌افزار شما چه کمکی برای افزایش حجم بازارشان به مشتریان‌تان ارائه می‌کند؟

بله همان‌طور که اشاره کردید، باتوجه‌به خارج‌شدن صنعت خرده‌فروشی از مدل سنتی پیشین و توسعه و تعدد فروشگاه‌ها و برندها، در سال‌های اخیر رقابت برای جذب و حفظ مشتری پیچیده‌تر شده، بنابراین باید ابزارهای جدید و متنوعی در اختیار کسب‌وکارها قرار بگیرد تا بتوانند در این بازار پویا و روبه‌رشد، فعال و همگام با مخاطبان بمانند، باتوجه‌به گسترش بازارها و تغییر نوع ارتباط مشتریان با فروشگاه‌ها دغدغه اصلی صاحبان این کسب‌وکارها، باتوجه‌به تنوع برندهای فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، بازگرداندن مشتریان به فروشگاه خود و دائمی و وفادار ساختن مشتریان است، زیرا این تئوری بازاریابی در عمل امتحان خود را پس داده است که جذب مشتریان جدید بسیار هزینه‌برتر از حفظ مشتریان فعلی است؛ بنابراین داشتن چنین ابزاری متناسب با نیازهای فروشگاه و سازگار با نوع محصولات، همچنین برنامه‌ریزی طرح‌های تشویقی و ترغیبی  مطابق با پرسونای مشتریان هر صنف، فروشگاه و نوع فعالیت برای فروشگاه‌ها بسیار مهم هست و از سوی دیگر، یکپارچگی اطلاعات برای اعمال طرح‌های باشگاه مشتریان در کوتاه‌ترین زمان و به‌سهولت قابل‌اعمال در زمان صدور فاکتور مشتری امکاناتی است که برای مخاطبان فروشگاه‌ها، خلق ارزش و برای مشتریان ما، امتیاز برتری به ارمغان خواهد آورد.

روابط یک فروشگاه محدود به مصرف‌کنندگان نهایی نمی‌شود و مدیریت روابط با تامین‌کنندگان نیز به همان اندازه در موفقیت یک فروشگاه اثرگذار است. باتوجه‌به صحبت شما درخصوص جامعیت نرم‌افزار سبز، در این زمینه بفرمایید آیا راهکاری دارید؟

بله حتما، به این مسئله توجه شده است. با یک مقدمه کوتاه بیان می‌کنم. در یک سازمان خرده‌فروشی سرمایه‌هایی وجود دارد که با مدیریت بهینه آنها سودآوری سازمان به حداکثر میزان خود می‌رسد. سه سرمایه اصلی سازمان از جنس سرمایه‌های انسانی هستند: کارکنان، مشتریان و تامین‌کنندگان. تامین‌کنندگان کالاها به‌عنوان شرکای یک سازمان خرده‌فروشی محسوب می‌شوند؛ چون درنهایت این کالاهای تامین‌کنندگان است که باید به دست مشتریان و مصرف‌کنندگان برسد. ما در سبزافزار علاوه‌بر اینکه سیستم‌های مدیریت قراردادهای متنوع تامین‌کنندگان و برنامه‌های تسویه‌حساب و پرداخت بسیار هوشمند و خودکاری را تهیه کرده‌ایم، همچنین یک سامانه ارتباط با تامین‌کنندگان تحت وب طراحی کرده‌ایم که با کمک آن، تامین‌کنندگان ارتباط دوطرفه‌ای با سازمان خرده‌فروشی خواهند داشت. اطلاعات کامل از موجودی کالا، گزارش‌های فروش، مدیریت سفارش‌ها کالاها و تعامل و ارسال نامه و دیگر موارد از طریق این سامانه در اختیار تامین‌کنندگان قرار می‌گیرد.

تگها : خرده فروشی , نرم افزار , کسب و کار , فروشگاه های زنجیره ای , فناوری , مدیریت , هایپرمارکت‌ , هوش تجاری , فناوری اطلاعات , صندوق فروشگاهی , مدیریت مراکزخرید , شرکت سبزافزارآریا

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان