ضرورت برطرف شدن مشکلات مالیاتی صنوف آسیب دیده از کرونا

ضرورت برطرف شدن مشکلات مالیاتی صنوف آسیب دیده از کرونا
ضرورت برطرف شدن مشکلات مالیاتی صنوف آسیب دیده از کرونا

ضرورت برطرف شدن مشکلات مالیاتی صنوف آسیب دیده از کرونا

علی اژدرکش رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف تهران با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد ابتدا آمار جامعی از وضعیت اصناف کشور ارائه کرد و اظهار داشت: 45 درصد اصناف ما توزیعی است. 33 درصد اصناف مربوط به بخش خدمات و 22 درصد مربوط به بخش تولید است.

وی ادامه داد: اصناف کشور، امروز با دارا بودن سهم 17 درصد ی از تولید ناخالص ملی جایگاه ویژه ای در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران دارند.

اژدرکش افزود: جایگاه اصناف در اقتصاد کشور از این لحاظ دارای اهمیت است که دو برابر بخش کشاورزی کل کشور در تولید ناخالص کشور سهم دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما 600 هزار واحد تولیدی در کشور داریم و در کنار آن شبکه توزیعی وجود دارد که وظیفه مهمی ایفا می کند.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف تهران به اهمیت اقتصاد در نزد رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: طی هشت سال گذشته رهبر معظم انقلاب با نامگذاری شعار سال با مفاهیم اقتصادی مسیر کلان کشور را به ما نشان داده اند. امسال نیز که سال جهش تولید است باید روی تولید و کسب و کار تمرکز کنیم.

 

وی تاکید کرد: مشکلات بخش اصناف روشن و واضح است؛ بعضی از صنوف کشور اطلاعات مالی روزانه ای دارند. صنف طلافروش هر روز قیمت خود را دارد و نرخ ها بروز است. اگر طلا گران شود و اصناف طلافروش هر روز طلا را با قیمت روز بفروشند به گرانفروشی متهم نمی شوند اما وضعیت سایر صنوف به این شکل نیست. صنوفی که مواد اولیه را با توجه به گرانی ارز تهیه می کند مجبور است کالای تولید شده را به قیمت روز بفروشد اما متهم به گرانفروشی می شود.

 

اژدرکش اضافه کرد: سازمان مالیاتی باید مالیات خود را متناسب با فضای کسب و کار تعیین کند. اکثر اصناف در اسفند و فروردین تعطیل یا نیمه تعطیل بوده اند . حتی در ماه مبارک رمضان که زمان رونق برخی از صنوف است، رکود ناشی از شیوع کرونا در بازار حاکم بود.از اینرو سازمان مالیات نباید از صنوف مالیات اخذ کند. مشروح کامل این گفت گو در فایل ویدئویی وبسایت این شبکه قابل دسترسی است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا

تگها : اقتصاد , خرده فروشی , اتاق اصناف تهران , کسب و کار , ماهنامه تجارت طلایی , کالا

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان